Молодіжні організації

Молодіжна організація "Пласт"

Пласт – національна скаутська організація України. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства. 

Чим  займаються пластуни?
 
Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Для досягнення цього ми діємо за пластовою методою, яка полягає у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, системі самоорганізації, житті серед природи, підтримці зацікавлень і здібностей дітей та молоді.
 
Протягом року пластуни проводять понад 100 виховних таборів різної спеціалізації (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний). Окрім таборів, відбуваються акції різного спрямування — спортивні змагання спартакіади, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд», мистецько-інтелектуальні змагання «Орликіада» Фестиваль пластової творчості «День пластуна», передача Вифлеємського Вогню Миру й багато іншого. 
 
Де є осередки організації?
 
Пласт є найбільшою молодіжною організацією України: 137 осередків Пласту діє у 23 областях України. Пласт об’єднує 8500 пластунів різного віку – від наймолодших 2-річних пластунів до найстарших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній праці. Також на сьогодні Пласт діє у 8 країнах світу серед української діаспори. 


Скільки років існує Пласт?

Вже 107 років існує Пласт, що з’явився як аналог скаутського руху в 1911 році.  12 квітня 1912 року у Львові  вихованці одного з засновників Пласту, Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу. Цю дату традиційно вважають Днем народженням українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.
Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у ХХ столітті й продовжують захищати кордони України на Сході в наш час. За час російсько-української війни загинуло п’ятеро з пластунів — Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик.


Серед відомих вихованців Пласту – Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин, Любомир Романків, Борис Ґудзяк, Квітка Цісик, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, Кетрін Винник, Ярослав Ажнюк, Настя Станко, Соломія Бобровська та інші.

Далі дивитися за посиланням:

Пласт Новояворівськ

https://www.facebook.com/groups/168100933576666/

https://www.facebook.com/groups/PlastUA/

https://www.facebook.com/groups/196653907562789/

ІНШІ МОЛОДІЖНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИВИТИСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ

http://lib.if.ua/publish2010/1273821259.html



Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації