Учнівське самоврядування

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Учнівське самоврядування в нашому закладі існує декілька років. Воно здійснюється через роботу шкільного парламенту на чолі якого стоїть президент  школи. До складу якого входять такі міністерства: навчально-статутне, міністерство внутрішніх справ, культури, спорту та туризму, народознавчої політики та краєзнавства, інформації та зв’язку з громадськістю.

Нашим активістам є де працювати, в нашій школі створено "ЛАМ" (Лабораторія Активної Молоді) в якому проводяться засідання. Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співпраці з адміністрацію та колективом вчителів, а також з батьківським комітетом.

Варто відзначити, що метою роботи учнівського самоврядування є згуртування учнівської молоді на корисні, добрі справи, виховувати в них кращі риси громадянина України, захищати їх права, інтереси, робити життя учнів насиченим і цікавим.

ДІЯЛЬНІСТЬ ШКІЛЬНОГО ПАРЛАМЕНТУ набула  вищого рівня якості з часу участі у міжнародному проєкті "Демократична школа". Опрацювання Статуту школи,  створення нового документу "Правила для учнів",  практикування командної роботи, планування та реалізація внутрішкільних проєктів - далеко не повний перелік змін, які впроваджують юні парламентарі у школі.

Основними функціями є:

• організаторська – самостійно керує свою суспільно корисною діяльністю;
  • виховна – стає носієм моральних переконань;
  • стимулююча – сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів усіх суспільно корисних справ, регулює поведінку своїх членів, їх відносин.

Основні заповіді в діяльності учнівського самоврядування:

• Робити добро!
  • Любити своїх ближніх, працювати в команді!
  • Допомагай іншим людям!
  • Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!
  • Знайди свою мету в житті!
  • Пізнай світ і себе!
  • Внось у своє життя та в життя школи новизну!

Шкільний парламент є постійно діючим органом учнівського самоврядування в нашому закладі. На учнівську конференцію запрошуються представники кожного шкільного міністерства, які є лідерами. Основною метою є виховувати у учнів активну життєву позицію, підготувати до дієвої участі в демократичному управлінні суспільством.